دستگاه های قهوه ساز

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

دستگاه های قهوه ساز به طور کلی در دو دسته اسپرسو و فیلتردار تقسیم می شوند. دستگاه های فیلتردار آب جوش را روی قهوه آسیاب شده می ریزیند و بدین ترتیب نوشیدنی آماده می شود. اما دستگاه های اسپرسوساز آب جوش را به صورت تحت فشار در فنجان قهوه می ریزد. این دقیقا همان نوشیدنی است که در اکثر کافی شاپ ها برای شما سرو می شود. در این مقاله می خواهیم به شما کمک کنیم تا بهترین و مناسب ترین دستگاه کافی میکر را با توجه به ذائقه و بودجه برای خود بخرید. با ما همراه باشید.

دستگاه های فیلتردار سرعت عمل بیشتری دارند و چون نوشیدنی بدون تفاله قهوه تهیه می کنند خروجی آن ها برای مهمانی های شام و زمانی که تعداد زیادی از افراد منتظر نوشیدنی قهوه خود هستند بسیار مناسب است.

از طرفی ماشین های اسپرسوساز زمانی که تعداد میهمان ها کمتر است مطلوب تر خواهند بود و می توانند قهوه ای با طعم و عطر مناسبی را تحویل دهند.

البته اسپرسو پایه بسیاری از نوشیدنی های قهوه از جمله آمریکانو و یا کاپوچینو نیز است.

در این مطلب با ما همراه باشید تا دستگاه های مختلف قهوه ساز را که می توانید با قیمتی مناسب برای خود تهیه کنید، برای شما بررسی کنیم.

ماشین های اسپرسوساز

یک اسپرسوساز خوب با خامه و کفی که روی فنجان جمع می شود شناسایی می گردد.

این خامه ممکن است ضخامت بسیار کمی داشته باشد با این حال وجود آن روی نوشیدنی قابل تشخیص است و به اسپرسو شما ظاهری روغنی و براق می دهد.

رنگ آن نیز قرمز مایل به قهوه ای است. خود اسپرسو یک نوشیدنی پرطرفدار است اما برای درست کردن بسیاری از نوشیدنی های دیگر از جمله کاپوچینو، آمریکانو، ماکیاتو و… استفاده می شود بنابراین کیفیت و استاندارد آن از اهمیت بسیاری برخوردار است.

به طور ساده سه نوع دستگاه اسپرسو در بازار موجود است. دستگاه های دستی، دستگاه هایی که از دانه کامل قهوه استفاده می کنند و دستگاه های کپسولی و فیلتر دار.

کافی میکرهای کپسولی

همانطور که از نام این دستگاه ها بر می آید، محصول مورد نیازشان کپسول های قهوه با طعم های مختلف است که در کارخانه ها تولید می شوند.

خروجی این دستگاه های قهوه ساز کیفیت نسبتا بالایی دارد و سرعت عمل آن نیز زیاد است.

از ویژگی های این نوع از ماشین ها تمیز بودن فرآیند درست کردن قهوه و سادگی کار است.

برای تمیز کردن این نوع از دستگاه ها زمان زیادی نیاز نیست و جای نگرانی برای زباله ایجاد شده نیز نخواهد بود چرا که تفاله ای در دستگاه باقی نمی ماند.

انواع مختلفی از کافی میکرهای کپسولی وجود دارد. به عقیده تیم تحقیقاتی ما نسپرسو بهترین این دستگاه ها است، چرا که از انواع مختلفی از قهوه می توان در آن استفاده کرد. معمولا نمره گذاری ماشین های کپسولی بر اساس غلظت نوشیدنی آن ها انجام می شود و هر دستگاهی که غلیظ ترین نوشیدنی را تولید کند مطلوب تر خواهد بود.

از دیدگاهی دیگر می توان ماشین های کپسولی را بهترین دستگاه های قهوه ساز دانست چرا که هر فردی با هر توانایی از این کار می تواند آن را مورد استفاده قرار دهد.

این دستگاه ها البته مشکلاتی نیز دارند از جمله گران بودن کپسول های قهوه که در قیمت نوشیدنی تاثیرگذار است.

موضوع دیگر آن است که در طعم این نوشیدنی ها نمی توان تنوع و خلاقیت به کار برد و محدود به همان محصولاتی هستیم که از کارخانه تهیه می شود.

مشکل سوم این است که بسیاری از ماشین های قهوه ساز کپسولی دارای دستگاه بخار شیر و گرفتن کف از آن نیستند و این باز هم در فرآیند کار ایجاد محدودیت می کند.

با توجه به تمام نکات مثبت و منفی که در مورد این نوع از کافی میکرها گفته شده حال باید تصمیم بگیرید که این دستگاه ها برایتان مناسب هستند و یا نه؟

شما می توانید بهترین قهوه سازهای کپسولی که می توانید در سال ۱۳۹۷ بخرید را مشاهده کنید.

دستگاه های اسپرسوساز دستی

این دستگاه ها مطلوب افراد بسیاری هستند و همانطور که از نامشان پیدا است برای درست کردن نوشیدنی باید از حرکات دست بهره برد. از نظر کیفیت نوشیدنی بهترین ها به دستگاه های دستی تعلق دارد. این نوع از کافی میکرها بیشتر در کافی شاپ ها و توسط حرفه ای ها مورد استفاده قرار می گیرند.

مهم ترین مولفه در مورد این دستگاه های قهوه ساز نوع و کیفیت قهوه ای است که در آن ها استفاده می شود.

اگر می خواهید اسپرسو با کیفیتی داشته باشید باید به نحوه آسیاب کردن دانه قهوه توجه لازم را داشته باشید. اگر تمایل به خرید دانه های قهوه دارید باید یک آسیاب مناسب نیز برای این کار تهیه کنید. اگر پودر قهوه می خرید اطمینان حاصل کنید که مناسب برای درست کردن اسپرسو است.

با ماشین های قهوه ساز دستی می توانید انواع مختلفی از نوشیدنی ها بر پایه قهوه را درست کنید. بیشتر فرآیند درست کردن نوشیدنی با دستگاه های دستی به کاربر بستگی دارد.

زمانی که پودر قهوه را در محفظه مخصوص آن در دستگاه می ریزید باید تا حد زیادی فشرده شود. بعضی از دستگاه های قهوه ساز پودر را به صورت اتوماتیک فشرده می کنند.

البته اگر قهوه به اندازه کافی فشرده شود مدت زمان درست شدن نوشیدنی کمی طولانی می شود. اگر فرآیند فشرده سازی به درستی و به اندازه انجام شود خروجی یک نوشیدنی مخملی و با خامه خوب از آب در می آید. به دست آوردن اندازه فشرده سازی بر اثر تکرار فرآیند و تجربه حاصل می شود.

دمای درست کردن اسپرسو باید متناسب بوده و بین ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد باشد.

این دما به میزان قابل توجهی کمتر از دمایی است که قهوه فوری در آن تهیه می شود.

اسپرسو استاندارد بلافاصله پس از خروج از دستگاه باید قابل نوشیدن باشد.

اگر نوشیدنی دیگری مانند آمریکانو و یا قهوه سیاه می خواهید باید دمای دستگاه را بالاتر ببرید و یا آب در حال جوش به آن اضافه کنید.

بهتر است قبل از ریختن پودر قهوه دستگاه را برای مدت زمانی گرم کنید.

اندازه شات استاندارد اسپرسو ۳۰ میلیمتر است اما با دستگاه های قهوه ساز دستی می توان حجم آن را بیشتر کرد و یا طعم تلخی اسپرسو را با افزودن آب تا حدودی ملایم کرد.

برای این که نوشیدنی اسپرسو بهتری داشته باشید فنجان آن را گرم کنید.

برای این کار بهتر است دستگاهی را بخرید که به گرمکن مجهز است.

از ویژگی های دستگاهی دستی این است که محدودیتی در اندازه ظرف ندارید و می توانید هم فنجان های کوچک و هم ماگ های بزرگ را در آن قرار دهید.

بسیاری از دستگاه های قهوه ساز دستی دارای فیلتر هستند که اندازه آن ها برای درست کردن یک فنجان اسپرسو دوبل و یا دو اسپرسو سینگل مناسب است.

برای راحتی کار در استفاده از اسپرسوسازهای دستی بهتر از پادهای مخصوص استفاده کنید. این پادها شبیه به چای کیسه ای هستند که از قهوه ساخته شده اند.

زمانی که می خواهید برای خریدن یک قهوه ساز دستی اقدام کنید با مشخصات گوناگون گمراه نشوید. فشار ایده آل در یک دستگاه ۹ بار است. بیشتر دستگاه های خانگی بین ۱۵ تا ۱۹ بار فشار را ایجاد می کنند و این میزان از ایده آل هم بیشتر است.

تعداد بویلرهای دستگاه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. بیشتر دستگاه های خانگی دارای یک بویلر هستند این بدان معنا است که در آن واحد تنها می توانند اسپرسو درست کنند و یا بخار مورد نظر را تامین کنند.

اگر می خواهید شیر به نوشیدنی خود اضافه کنید بهتر است ابتدا بخار شیر را با حرارت بالاتر بگیرید و سپس اسپرسو را درست کنید. بدین ترتیب دمای مناسب اسپرسو نیز تامین می شود.

دستگاه هایی که دارای دو بویلر هستند کمیاب تر و البته گرانقیمت تر هستند.

این کافی میکرها یک بویلر در خروجی اسپرسو و یک بویلر برای بخار آب و یا شیر دارند. با این ماشین ها شیر و اسپرسو را می توانید به طور همزمان آماده کنید، این کار کاهش زمان درست کردن نوشیدنی را در پی دارد.

اگر به نوشیدنی های قهوه با شیر علاقه دارید این دستگاه ها را بخرید و اگر علاقه خاصی به شیر در قهوه ندارید سینگل بویلرها برای شما کفایت می کنند.

در صورت علاقه ببینید که بهترین اسپرسوسازهای دستی در سال ۲۰۱۸ کدام هستند؟

دستگاه هایی که از دانه قهوه نوشیدنی درست می کنند

مهم ترین ویژگی این دستگاه ها این است که با استفاده از آن ها نیازی به استفاده از دستگاه های جانبی ندارید. این کار علاوه بر صرفه جویی در وقت موجب می شود تا دستگاه های کمتری استفاده کرده و ظرف های کثیف کمتری هم در انتهای کار برایتان باقی می ماند.

پس از قرار دادن دانه های قهوه در محفظه مخصوص فرآیند آسیاب و فشرده شدن اتفاق می افتد.

به همین دلیل درست کردن قهوه در این نوع از دستگاه ها کمی بیشتر طول می کشد.

پس از این اتفاق قهوه به ظرف میانی دستگاه انتقال پیدا می کند تا در اثر فشار بخار آب و شیر به یک نوشیدنی با کیفیت تبدیل شود.

تنها ایراد این دستگاه ها این است که به نسبت کافی میکرهای دستی قیمت بسیار بالاتری دارند و البته میزان نوشیدنی که در یک زمان واحد درست می کنند از دستگاه های دستی بسیار کمتر است.

تمام موارد دیگری که در مورد دستگاه های دستی گفته شد اعم از دما، میزان فشردگی و مولفه های دیگر در میزان خامه و غلظت اسپرسو این دستگاه ها تاثیر گذار خواهند بود.

تنها کاری که باید انجام دهید کنترل روی قهوه درست شده توسط دستگاه قهوه ساز است. هرگز در مورد مشخصات این کافی میکرها روی کاتالوگ جوگیر نشوید و بدون تحقیق خرید نکنید.

بیشتر این نوع از قهوه سازهای گرانقیمت دارای بخار کننده اتوماتیک شیر هستند. تنها کافی است شیر را به محفظه اضافه کنید و دکمه نوع نوشیدنی که می خواهید را فشار دهید، دستگاه به تنهایی کارها را انجام می دهد.

در مورد مدل های ارزانقیمت این فرآیند به صورت دستی انجام می شود. تفاوتی در کیفیت خروجی وجود ندارد تنها ممکن است مدت زمان کار به صورت دستی بیشتر شود.

برایاین که خرید خوبی داشته باشید به ظرفیت مخزن دستگاه توجه کنید و وسیله ای که مناسب کاربریتان است را انتخاب نمایید.

شما می توانید بهترین دستگاه های قوه ساز که نوشیدنی را از دانه قهوه برای شما درست می کنند را مشاهده کنید.

قهوه سازهای فیلتردار

قهوه سازهای فیلتردار کاربری بسیار ساده ای دارند و از این نظر برای افراد آماتور بسیار مناسب هستند.

در زمان خرید این دستگاه ها باید دقت کنید که فیلتر دائمی برایتان مناسب تر است و یا فیلترهای کاغذی یک بار مصرف. هریک از این فیلترها مزایا و معایب خودشان را دارند.

فیلترهای دائمی قابل شستشو کاربری سادهای دارند و کافی است پس از مصرف آن ها را بشویید و در دستگاه قرار دهید. تنها ایراد این فیلترها این است که به مرور زمان و در اثر استفاده طعم قهوه های مختلف را به خود می گیرند.

فیلترهای کاغذی یک بار مصرف هستند. قیمت این فیلترها بسیار ارزان است و هربار می توانید طعم های جدیدی از آن را برای نوشیدن یک قهوه جدید امتحان کنید.

برخی از این کافی میکرهای فیلتردار دارای ماگ های حرارتی شیشه ای و یا فلزی هستند. باید ببینید آیا برای کاربری و یا مصرف شما مناسب هستند؟

سینی های گرم کن در این ماشین های قهوه ساز دارای دو مشکل عمده هستند. یکی این که تنها ۴۰ دقیقه نوشیدنی را گرم نگه می دارند و دیگر این که گرم کردن مداوم در آن ها نوشیدنی را به مرور زمان بدمزه و تلخ می کند.

ماگ های حرارتی موجود در این نوع از دستگاه های قهوه ساز تنها وظیفه گرم کردن را دارند و در طعم و کیفیت نوشیدنی تاثیر نمی گذارند. یکی از ویژگی های کافی میکرهای فیلتردار ماگ های حرارتی هستند.

به دنبال یک قهوه ساز باشید که اندازه مناسبی داشته باشد. قهوه سازها معمولا بر اساس تعداد فنجان ها و یا ماگ هایی که در هربار پر می کنند طبقه بندی می شوند.

برای بیشتر مردم یک دستگاه با ظرفیت ده فنجان بزرگ کفایت می کند اما اگر مصرف بیشتری دارید و یا به جمعیت زیادی نوشیدنی قهوه می دهید بهتر است به دنبال یک کافی میکر بزرگ تر باشید.

در نهایت اگر می خواهید صبح بلافاصله پس از بیدار شدن فنجان قهوه گرم و عالی خود را در دست بگیرید پیشنهاد ما به شما یک کافی میکر فیلتردار است که مجهز به ساعت و تایمر می باشد.

با این دستگاه می توان زمان را تنظیم و نوشیدنی دلخواه را راس ساعت تحویل گرفت

پربازدید ترین مطالب

دکمه بازگشت به بالا