راهنمای خرید دستگاه سرخ کن

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

با استفاده از دستگاه سرخ کن می توانید مواد غذایی را در دمایی مشخص و با سرعتی زیاد سرخ کنید.
این وسیله خیلی پیچیده طراحی نشده است و شامل یک المنت برای داغ شدن و یک توری فلزی جهت قرار دادن مواد غذایی داخل آن است.
روی توری فلزی یک دستگیره قرار دارد تا بتوانید هنگام سرخ کردن به آسانی توری را بالا و پایین ببرید.
در تهیه غذاهای سریع یا همان فست فودها جهت سرخ کردن غذا از دستگاه سرخ کن استفاده می کنند که این کار دارای دو مزیت است
اول اینکه در انرژی مصرفی صرفه جویی می شود و دوم اینکه غذا به سرعت آماده خواهد بود.

بدنه دستگاه های سرخ کن اغلب از جنس استیل یا فولاد نرم است که اگر بدنه از استیل باشد ویژگی های بالاتری نسبت به بدنه فولاد نرم دارد پس در نهایت تهیه دستگاه سرخ کن از جنس استیل مناسب ترین گزینه است.
این دستگاه ها دارای یک نقطه سرد هستند که این به این معنا است که اگر هنگام سرخ کردن مقداری از ریزه های غذا به کف ظرف ریخته شد پس از پایین آمدن دما، روغن را لک دار و غیرقابل استفاده نکنند.
اغلب اشخاص جهت تهیه سرخ کن وقت خود را نمی گذارند چون معتقدند که این نوع دستگاه ها روغن زیادی را مصرف می کنند. بهتر است که بدانید در این اواخر دستگاه های سرخ کنی وارد بازار شده اند که به طور خاصی غذای شما را بدون به کاربردن روغن فرآوان سرخ می کنند.

دستگاه های سرخ کن الکتریکی معمولی

این دستگاه ها به طور عادی دارای یک ظرف روغن و یک المنت هستند که غذای شما را با حرارت های متفاوت سرخ می کنند.

دستگاه های سرخ کن با مصرف روغن بسیار اندک

این نوع سرخ کن ها غذای شما را با مصرف بسیار اندک روغن و با جریان سریع هوا سرخ خواهند کرد.

دستگاه های سرخ کن کوچک

این نوع سرخ کن ها مدل های کوچکی هستند که در بازار وجود دارند و همه خصوصیات مناسب ترین سرخ کن را شامل می شوند.

توجه به قیمت و ضمانت نامه دستگاه های سرخ کن

همانند تمام محصولاتی که تهیه می کنید جهت خریداری یک دستگاه سرخ کن هم باید ابتدا به پولی که دارید دقت نمایید و سپس برای خرید محصول اقدام کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که دستگاهی که تهیه می کنید دارای ضمانت نامه باشد تا در صورت به وجود آمدن مشکل بتوانید از طریق شرکت سازنده آن را رفع کنید.

توجه داشتن به محفظه و ظرفیت دستگاه سرخ کن

در زمان تهیه این محصول ابتدا باید به جمعیت خانواده خود دقت کنید. در صورتی که یک خانواده دو نفری هستید خریداری یک سرخ کن سایز کوچک برای شما مناسب تر است. در هنگام تهیه محصول خوب است که به ظرف داخل آن توجه داشته باشید و محصولی را بخرید که ظرف آن به صورت استوانه باشد چون قادر خواهید بود تا موادغذایی با حجم زیاد داخل آن بگذارید که برای خانواده های با جمعیت بالا بسیار کاربردی است. اما خانواده های با جمعیت کم خوب است سرخ کنی را خریداری کنند که ظرف داخل آن به شکل مربع باشد.

توجه داشتن به توری دستگاه های سرخ کن

در کل توری های سرخ کن ها در دو مدل دستی و آسانسوری وجود دارند. شاید در دید اول تهیه سرخ کن با توری آسانسوری خیلی راحت باشد ولی درصد صدمه دیدن این مدل توری ها زیاد است و امکان گیر کردن غذا در توری وجود دارد که باید جهت خارج کردن مواد غذایی از کف گیراستفاده شود.

چراغ روشن یا خاموش بودن دستگاه های سرخ کن

این چراغ که فقط حالت روشن یا خاموش بودن محصول را نشان می دهد و کارایی دیگری ندارد.

توجه داشتن به صافی دستگاه های سرخ کن

صافی این دستگاه ها دارای وظایف زیادی هستند که یکی از آن ها این که از پخش شدن بوی غذا پس از سرخ شدن جلوگیری خواهد کرد. این صافی ها پس از گذشت زمان کم کم فاسد خواهند شد پس خوب است محصولی را تهیه کنید که بتوانید صافی آن را عوض نمایید.

توجه داشتن به مدل طراحی و رنگ در دستگاه های سرخ کن

از عوامل مهم در هنگام خرید که بانوان به آن توجه زیادی دارند شکل و رنگ محصول و هماهنگ بودن آن با سایر وسایل آشپزخانه است. دستگاه های سرخ کن در مدل و رنگ های متنوعی در بازار موجود است. شما قادر خواهید بود تا مطابق خواسته خودتان مناسب ترین محصول را خریداری کنید. باید در نظر داشته باشید که کارایی محصول برایتان نسبت به شکل و رنگ آن از اولویت بیشتری برخوردار باشد.

توجه داشتن به کف ظرف دستگاه های سرخ کن

در زمان خریداری دستگاه در نظر داشته باشید که کف ظرف آن تفلون و نچسب باشد چون خیلی راحت ظرف را می توانید بشویید و اضافات غذا نیز بسیار کم خواهد بود.

حال که موارد مهمی را که در هنگام تهیه دستگاه های سرخ کن باید به آن ها توجه شود را بیان کردیم در این قسمت در باره با کیفیت ترین و پر طرفدار ترین سرخ کن های موجود در بازار ایران توضیح خواهیم داد که مدل های مختلف این سرخ کن ها به شرح زیر است:

منبع : ایمالز

برای دیدن محصول بر روی عکس یا نام سرخ کن کلیک کنید

پربازدید ترین مطالب

دکمه بازگشت به بالا